Liquipedia csgo

Counter-Strike

2011.08.12 06:29 Hands Counter-Strike

GlobalOffensive is a home for the Counter-Strike: Global Offensive community and a hub for the discussion and sharing of content relevant to CS:GO. Counter-Strike: Global Offensive is a game created by Valve Corporation and released on August 21st, 2012 as a successor to previous games in the series dating back to 1999. The latest installment to the Counter-Strike franchise maintains a healthy, ever-intensifying competitive scene alongside a growing casual playerbase.
[link]


2014.01.21 12:04 csgobetting

Welcome to /csgobetting, the home of match betting information on reddit :D Read the rules, interact with the community, and enjoy your stay!
[link]


2015.01.13 19:18 Mousesports

A community subreddit for a worldwide leader in professional gaming. Discuss all things mousesports!
[link]


2023.06.04 03:23 KaikyCBr FaZe Clan Vs. ENCE IEM Dallas 2023 Semi-Final Post-Match Discussion

FaZe Clan ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE

Mirage: 16-8 Anubis: 6-16 Ancient: 28-31  
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE are your second Grand Finalist and will face ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan are eliminated from play.
 
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube
IEM Dallas 2023 - Information, Schedule, & Discussion For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
FaZe MAP ENCE
X vertigo
inferno X
โœ” mirage
anubis โœ”
X nuke
overpass X
ancient
 
 

MAP 1: Mirage

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 5 3 8
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 10 6 16
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0.75
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 14 1 16 67.7 0.87
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 11 1 14 58.5 0.82
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 12 1 18 61.7 0.78
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 9 3 15 49.2 0.69
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 10 1 17 51.4 0.60
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 1.27
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain 27 1 13 121.7 1.87
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz 21 1 8 75.2 1.53
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz 15 7 12 79.5 1.25
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky 11 4 11 55.0 1.00
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan โ™› 6 2 12 31.9 0.68

Mirage Detailed Stats

 
 

MAP 2: Anubis

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 11 5 16
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 4 2 6
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 1.28
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 19 2 12 87.6 1.37
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 19 1 9 73.7 1.36
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 15 11 11 92.8 1.26
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 18 2 11 74.2 1.21
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 15 6 13 84.9 1.19
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 0.79
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz 13 1 14 58.0 0.95
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz 9 3 15 66.1 0.93
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain 11 2 19 72.6 0.86
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky 13 1 19 60.3 0.67
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan โ™› 10 2 19 50.8 0.52

Anubis Detailed Stats

 
 

MAP 3: Ancient

 
Team T CT OT1CT:T OT2T:CT OT3CT:T OT4T:CT OT5CT:T Total
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 7 8 2:1 1:2 2:1 0:3 2:2 31
CT T OT1T:CT OT2CT:T OT3T:CT OT4CT:T OT5T:CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 8 7 1:2 2:1 1:2 3:0 1:0 28
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 1.08
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 45 11 34 73.1 1.16
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 49 12 41 89.5 1.15
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 41 12 37 76.5 1.11
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 38 10 42 74.0 1.07
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 35 15 38 69.3 0.93
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 0.98
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz 47 7 36 77.7 1.15
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain 44 11 42 81.5 1.08
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky 43 7 43 73.8 1.06
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz 35 11 43 64.7 0.91
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan โ™› 22 16 44 61.6 0.70

Ancient Detailed Stats

This thread was created by the Post-Match Team. Want to help post these threads? Message Undercover-Cactus to join the Post-Match Team.
submitted by KaikyCBr to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.06.02 13:37 Eventvods IEM Dallas 2023: Playoffs

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Playoffs, Day 1, Friday - June 2nd

# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Y1 Inferno AST vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV
Y2 Ancient AST vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV
Y3 Nuke AST vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
Z1 Ancient G2 vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV
Z2 Inferno G2 vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV
Z3 Mirage G2 vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Playoffs, Day 2, Saturday - June 3rd

# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AA1 Vertigo Heroic vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AA2 Overpass Heroic vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AA3 Ancient Heroic vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AB1 Mirage ENCE vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AB2 N/A ENCE vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AB3 Ancient ENCE vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Playoffs, Day 3, Sunday - June 4th

  • Grand Finals
  • Full Streams: Twitch
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AC1 Mirage Winner of AA vs Winner of AB Twitch YouTube Highlights HLTV
AC2 Nuke Winner of AA vs Winner of AB Twitch YouTube Highlights HLTV
AC3 Ancient Winner of AA vs Winner of AB Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.05.29 22:49 Eventvods IEM Dallas 2023: Group Stage

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Group Stage, Day 1, Monday - May 29th

  • Quarterfinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
A Inferno G2 vs Nouns Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
B Inferno FURIA vs OG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
C Mirage Heroic vs 9z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
D Nuke FNC vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
E Mirage FaZe vs EG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
F Nuke ENCE vs COL Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
G Overpass TL vs AST Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
H Ancient C9 vs GHG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
I1 Mirage Winner of B vs Winner of A Twitch YouTube Highlights HLTV
I2 Inferno Winner of B vs Winner of A Twitch YouTube Highlights HLTV
I3 Ancient Winner of B vs Winner of A Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
J1 Mirage Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV
J2 Overpass Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV
J3 Nuke Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
K1 Nuke Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV
K2 Overpass Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV
K3 Ancient Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
L1 Inferno Loser of B vs Loser of A Twitch YouTube Highlights HLTV
L2 N/A Loser of B vs Loser of A Twitch YouTube Highlights HLTV
L3 Mirage Loser of B vs Loser of A Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 2, Tuesday - May 30th

  • Losers' Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
M1 N/A Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV
M2 Overpass Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV
M3 Inferno Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
N1 Inferno Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV
N2 Mirage Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV
N3 Nuke Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
O1 N/A Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV
O2 Overpass Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV
O3 Ancient Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
P1 Ancient Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV
P2 Mirage Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV
P3 Inferno Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Q1 Ancient Loser of I vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
Q2 Mirage Loser of I vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
Q3 Inferno Loser of I vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
R1 Inferno Loser of J vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV
R2 Vertigo Loser of J vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV
R3 Mirage Loser of J vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 3, Wednesday - May 31st

  • Losers' Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
S1 Inferno Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV
S2 Ancient Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV
S3 Overpass Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
T1 N/A Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV
T2 Nuke Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV
T3 Inferno Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Winners' Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
U1 Inferno Winner of J vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
U2 Ancient Winner of J vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
U3 Mirage Winner of J vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
V1 Overpass Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV
V2 Nuke Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV
V3 Mirage Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
W1 Mirage Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
W2 Inferno Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
W3 Vertigo Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
X1 Mirage Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
X2 Inferno Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
X3 Ancient Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.05.29 01:52 CSGOMatchThreads IEM Dallas 2023 / Information, Schedule, & Live Discussion

Intel Extreme Masters Dallas 2023

Streams

ESL: Twitch A Twitch B YouTube ESL TV Polish Spanish (Twitch) Spanish (YouTube)
Other: Finnish Hungarian Portuguese German Spanish

Format

Group Stage
  • Double-elimination bracket (GSL Format)
  • Two groups of eight teams each
  • Best-of-one opening matches
  • Best-of-three following matches
  • Group winners advance to the semifinals
  • Group 2nd and 3rd place teams advance to the quarterfinals
Playoffs
  • Single-elimination bracket
  • Best-of-three matches

Broadcast Talent

Stage Hosts
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ DarfMike (Mike Winnick)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง James Banks (James Banks)
Desk Hosts
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Freya (Freya Spiers)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ stunna (Tres Saranthus)
Analysts
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ญ Maniac (Mathieu Quiquerez)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Mauisnake (Alex Ellenberg)
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡ธ YNk (Janko Paunoviฤ‡)
Casters
A Stream
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Dinko (Adam Hawthorne)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ moses (Jason O'Toole)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Machine (Alex Richardson)
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ SPUNJ (Chad Burchill)
B Stream
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Anders (Anders Blume)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง HenryG (Henry Greer)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Hawka (Alex Hawkins)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง James Bardolph (James Bardolph)[=

Teams

ESL Partner Teams

๐ŸŒŽ Complexity Gaming: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ FaNg ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ floppy ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Grim ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด hallzerk ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ JT ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ Sonic Coach: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ T.c
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus Coach: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ sAw
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท arT ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท drop ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท KSCERATO ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท saffee ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท yuurih Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท guerri
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 Esports: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ HooXi ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ huNter- ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ jks ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ m0NESY ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ NiKo Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช Swani
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ cadiaN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Jabbi ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sjuush ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ stavn ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ TeSeS Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Xizt
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EliGE ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ NAF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ nitr0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ oSee ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป YEKINDAR Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ daps
 

ESL World Ranking

๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Evil Geniuses: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ autimatic ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Brehze ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ neaLaN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ refrezh ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ wiz Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Vorborg
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan: ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช RobbaN
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ dexter ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฐ frozen ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช JDC ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ‡บ torzsi ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ xertioN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sycrone
 

Qualifiers

๐ŸŒŽ 9z Team: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡ท buda ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฑ dav1deuS ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡พ dgt ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡พ max ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡ท try Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท tge
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Altekz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ blameF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Buzz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ dev1ce ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ gla1ve Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ casle
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ groove
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Fnatic: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช f0rest ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ FASHR ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง mezii ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ nicoodoz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ roeJ Coach: ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง keita
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound Gaming: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ aliStair ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ INS ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Liazz ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ Sico ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Vexite
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Nouns Esports: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Bwills ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ cJ ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ cynic ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ฝ MarKE ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ nosraC Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ SEMPHIS
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡ด regali Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ ruggah
 

Schedule

Match times are often susceptible to delay & change.
This thread may not update till the end of each day. Check [HLTV]() for a more up to date schedule.
To predict your own tournament bracket, try out pickstop.gg
Day 1 (Monday May 29)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
AUQF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 14-16 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 16-5 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Nouns 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 16-9 ๐ŸŒŽ 9z 10:15 13:15 14:15 17:15 19:15 20:15 22:45 01:15 03:15 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 9-16 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 10:15 13:15 14:15 17:15 19:15 20:15 22:45 01:15 03:15 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 19-17 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 16-7 ๐ŸŒŽ COL 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo1
BUQF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 17-19 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 12:45 15:45 16:45 19:45 21:45 22:45 01:15 03:45 05:45 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 16-2 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound 12:45 15:45 16:45 19:45 21:45 22:45 01:15 03:45 05:45 bo1
AUSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
AL1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 2-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Nouns 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
AUSF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 17:30 20:30 21:30 00:30 02:30 03:30 06:00 08:30 10:30 bo3
AL1 ๐ŸŒŽ 9z 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 17:30 20:30 21:30 00:30 02:30 03:30 06:00 08:30 10:30 bo3
Day 2 (Tuesday May 30)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
BL1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG 0-2 ๐ŸŒŽ COL 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo3
BL1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 2-0 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo3
BUSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 12:30 15:30 16:30 19:30 21:30 22:30 01:00 03:30 05:30 bo3
ALSF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 12:30 15:30 16:30 19:30 21:30 22:30 01:00 03:30 05:30 bo3
BUSF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 0-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 16:00 19:00 20:00 23:00 01:00 02:00 04:30 07:00 09:00 bo3
ALSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 2-0 ๐ŸŒŽ 9z 16:00 19:00 20:00 23:00 01:00 02:00 04:30 07:00 09:00 bo3
Day 3 (Wednesday May 31)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
BLSF ๐ŸŒŽ COL 1-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo3
BLSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 2-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 09:00 12:00 13:00 16:00 18:00 19:00 21:30 00:00 02:00 bo3
AUF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 0-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 12:30 15:30 16:30 19:30 21:30 22:30 01:00 03:30 05:30 bo3
ALF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 12:30 15:30 16:30 19:30 21:30 22:30 01:00 03:30 05:30 bo3
BUF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 2-1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 16:00 19:00 20:00 23:00 01:00 02:00 04:30 07:00 09:00 bo3
BLF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 2-1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 16:00 19:00 20:00 23:00 01:00 02:00 04:30 07:00 09:00 bo3
Day 4 (Friday June 2)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
QF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo3
QF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 15:00 18:00 19:00 22:00 00:00 01:00 03:30 06:00 08:00 bo3
Day 5 (Saturday June 3)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
SF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic vs QF Winner 09:30 12:30 13:30 16:30 18:30 19:30 22:00 00:30 02:30 bo3
SF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE vs QF Winner 13:00 16:00 17:00 20:00 22:00 23:00 01:30 04:00 06:00 bo3
Day 6 (Sunday June 4)
ID Team vs Team PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
GF SF Winner vs SF Winner 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo3

Prize Pool

# Prize Team
1st $100,000
2nd $42,000
3rd - 4th $20,000
3rd - 4th $20,000
5th - 6th $10,000
5th - 6th $10,000
7th - 8th $6,000 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9
7th - 8th $6,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG
9th - 12th $5,000 ๐ŸŒŽ COL
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid
9th - 12th $5,000 ๐ŸŒŽ 9z
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Nouns
Other match discussions: globaloffensive on Discord
For overview replays of pro matches, check out csgolens.com

Other Notable Tournaments

๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ CCT Online Finals #1 (May 23 - 30)
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ BetBoom Playlist. Freedom (May 1 - 31)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ ESL Impact League Season 3 (June 6 - 4)
submitted by CSGOMatchThreads to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.05.20 19:57 noahjdengler Counter Strike deserves a Hall of Fame for the legacy players leave behind after they retire

With the retirement of kennyS, the release of CS 2, and the fact that this beautiful game has now been around for more than 20 years, Counter Strike is one of the only eSports where having a Hall of Fame really makes sense and could be something incredibly special. This game has a legacy that's been around since 2003 and is the only eSport on earth that can lay claim to that kind of longevity, and we've seen legends from different countries and scenes break out on the international stage, win majors, play through entire careers, and retire. These players deserve to be remembered for committing their lives and their time to the game and for inspiring so many to play and compete.
Some sort of in-client Hall of Fame for Counter-Strike would be incredible. If Valve doesn't want to do something like this, Liquipedia should really consider doing it. It should be done similar to the baseball Hall of Fame, where a panel of analysts and former pros vote on retired players to get them bids into the Hall of Fame.
Just off the top of my head, now-retired CSGO players that deserve to be in the Hall of Fame (obviously only retired players for now, otherwise dev1ce/s1mple/etc. would be here too):
-kennyS
-GeT_RiGhT
-GuardiaN
-olof
-pasha
You could add community creators too, like 3kliksphillip. You could even go back and add Source/1.6 legends, like:
-f0rest
-markeloff
-trace
-NEO
-ruuit
-REAL
-Ksharp
-HeatoN
-Spawn
-Edward
-fRoD
Counter Strike is beautiful and has a definitive, 4 game legacy at this point and so much history that people don't even know about, and nothing would be more incredible than a reminder that Counter Strike legends never die
TL;DR: I really wish there was some sort of Valve-endorsed hall of fame for counter strike, it's pretty much the only eSport that has been relevant since its inception in 2003, 20 years of staying power means there's a lot of terrific players that deserve to be remembered forever and something like this could really further solidify Counter Strike as a game with history and legacy and community
submitted by noahjdengler to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.05.18 12:09 Eventvods BLAST.tv Paris Major 2023: Champions Stage

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Champions Stage, Day 1, Thursday - May 18th

  • Quarterfinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BO1 Nuke Heroic vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV
BO2 Overpass Heroic vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV
BO3 Mirage Heroic vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BP1 Vertigo ITB vs VIT Twitch YouTube Highlights HLTV
BP2 N/A ITB vs VIT Twitch YouTube Highlights HLTV
BP3 Mirage ITB vs VIT Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Champions Stage, Day 2, Friday - May 19th

  • Quarterfinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BQ1 Mirage GL vs Monte Twitch YouTube Highlights HLTV
BQ2 Overpass GL vs Monte Twitch YouTube Highlights HLTV
BQ3 Vertigo GL vs Monte Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BR1 Ancient TL vs Apeks Twitch YouTube Highlights HLTV
BR2 Overpass TL vs Apeks Twitch YouTube Highlights HLTV
BR3 N/A TL vs Apeks Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Champions Stage, Day 3, Saturday - May 20th

  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BS1 Ancient Winner of BO vs Winner of BQ Twitch YouTube Highlights HLTV
BS2 Inferno Winner of BO vs Winner of BQ Twitch YouTube Highlights HLTV
BS3 Mirage Winner of BO vs Winner of BQ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BT1 Mirage Winner of BR vs Winner of BP Twitch YouTube Highlights HLTV
BT2 Vertigo Winner of BR vs Winner of BP Twitch YouTube Highlights HLTV
BT3 Inferno Winner of BR vs Winner of BP Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Champions Stage, Day 4, Sunday - May 21st

  • Grand Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BU1 Overpass Winner of BS vs Winner of BT Twitch YouTube Highlights HLTV
BU2 Nuke Winner of BS vs Winner of BT Twitch YouTube Highlights HLTV
BU3 Inferno Winner of BS vs Winner of BT Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.05.13 10:49 Eventvods BLAST.tv Paris Major 2023: Legends Stage

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Legends Stage, Day 1, Saturday - May 13th

  • Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AH Mirage NaVi vs GL Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AI Overpass 9INE vs TL Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AJ Ancient FURIA vs Monte Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AK Nuke FNC vs NiP Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AL Inferno Heroic vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AM Mirage ITB vs Apeks Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AN Nuke VIT vs G2 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AO Vertigo BNE vs ENCE Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AP Inferno Winner of AI vs Winner of AH Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AQ Vertigo Winner of AK vs Winner of AJ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AR Vertigo Winner of AN vs Winner of AO Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AS Mirage Winner of AL vs Winner of AM Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AT Nuke Loser of AJ vs Loser of AK Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AU Mirage Loser of AI vs Loser of AH Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AV Ancient Loser of AO vs Loser of AN Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AW Ancient Loser of AL vs Loser of AM Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Legends Stage, Day 2, Sunday - May 14th

  • Round 3
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AX Overpass Loser of AP vs Winner of AT Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AY Overpass Loser of AQ vs Winner of AU Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AZ Vertigo Loser of AR vs Winner of AW Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BA Ancient Loser of AS vs Winner of AV Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BB1 Inferno Winner of AS vs Winner of AP Twitch YouTube Highlights HLTV
BB2 Mirage Winner of AS vs Winner of AP Twitch YouTube Highlights HLTV
BB3 Ancient Winner of AS vs Winner of AP Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BC1 N/A Winner of AR vs Winner of AQ Twitch YouTube Highlights HLTV
BC2 Nuke Winner of AR vs Winner of AQ Twitch YouTube Highlights HLTV
BC3 Vertigo Winner of AR vs Winner of AQ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BD1 Inferno Loser of AU vs Loser of AW Twitch YouTube Highlights HLTV
BD2 N/A Loser of AU vs Loser of AW Twitch YouTube Highlights HLTV
BD3 Mirage Loser of AU vs Loser of AW Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BE1 Inferno Loser of AP vs Loser of AV Twitch YouTube Highlights HLTV
BE2 Mirage Loser of AP vs Loser of AV Twitch YouTube Highlights HLTV
BE3 Ancient Loser of AP vs Loser of AV Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Legends Stage, Day 3, Monday - May 15th

  • Round 4
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BF1 Mirage Loser of AZ vs Loser of AX Twitch YouTube Highlights HLTV
BF2 Ancient Loser of AZ vs Loser of AX Twitch YouTube Highlights HLTV
BF3 Vertigo Loser of AZ vs Loser of AX Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BG1 Overpass Winner of BD vs Loser of BA Twitch YouTube Highlights HLTV
BG2 Mirage Winner of BD vs Loser of BA Twitch YouTube Highlights HLTV
BG3 Inferno Winner of BD vs Loser of BA Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BH1 Inferno Loser of AY vs Winner of BE Twitch YouTube Highlights HLTV
BH2 Ancient Loser of AY vs Winner of BE Twitch YouTube Highlights HLTV
BH3 Vertigo Loser of AY vs Winner of BE Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BI1 N/A Winner of AX vs Loser of BC Twitch YouTube Highlights HLTV
BI2 Nuke Winner of AX vs Loser of BC Twitch YouTube Highlights HLTV
BI3 Ancient Winner of AX vs Loser of BC Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BJ1 Ancient Winner of BA vs Winner of AY Twitch YouTube Highlights HLTV
BJ2 Overpass Winner of BA vs Winner of AY Twitch YouTube Highlights HLTV
BJ3 Vertigo Winner of BA vs Winner of AY Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BK1 Overpass Loser of BB vs Winner of AZ Twitch YouTube Highlights HLTV
BK2 N/A Loser of BB vs Winner of AZ Twitch YouTube Highlights HLTV
BK3 Inferno Loser of BB vs Winner of AZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Legends Stage, Day 4, Tuesday - May 16th

  • Round 5
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
BL1 Overpass Loser of BI vs Winner of BG Twitch YouTube Highlights HLTV
BL2 Mirage Loser of BI vs Winner of BG Twitch YouTube Highlights HLTV
BL3 Ancient Loser of BI vs Winner of BG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BM1 Inferno Winner of BH vs Loser of BK Twitch YouTube Highlights HLTV
BM2 Overpass Winner of BH vs Loser of BK Twitch YouTube Highlights HLTV
BM3 Vertigo Winner of BH vs Loser of BK Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
BN1 Vertigo Loser of BJ vs Winner of BF Twitch YouTube Highlights HLTV
BN2 Ancient Loser of BJ vs Winner of BF Twitch YouTube Highlights HLTV
BN3 Inferno Loser of BJ vs Winner of BF Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.05.08 20:40 Eventvods BLAST.tv Paris Major 2023: Challengers Stage

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Challengers Stage, Day 1, Monday - May 8th

  • Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
A Ancient Monte vs FaZe Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
B Mirage paiN vs Fluxo Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
C Inferno G2 vs TMZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
D Inferno GL vs COL Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
E Mirage forZe vs GHG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
F Ancient Apeks vs TL Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
G Mirage NiP vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
H N/A OG vs ENCE Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
I Nuke Winner of B vs Winner of A Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
J Inferno Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
K Mirage Winner of F vs Winner of E Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
L Vertigo Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
M Overpass Loser of A vs Loser of B Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
N Inferno Loser of D vs Loser of C Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
O Nuke Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
P Ancient Loser of H vs Loser of G Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Challengers Stage, Day 2, Tuesday - May 9th

  • Round 3
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Q Nuke Loser of I vs Loser of J Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
R Nuke Loser of K vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
S Mirage Loser of L vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
T Ancient Winner of M vs Winner of O Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
U1 N/A Winner of J vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
U2 Inferno Winner of J vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
U3 Mirage Winner of J vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
V1 Overpass Winner of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
V2 Nuke Winner of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
V3 N/A Winner of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
W1 Nuke Loser of O vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV
W2 Inferno Loser of O vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV
W3 Ancient Loser of O vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
X1 Mirage Loser of N vs Loser of P Twitch YouTube Highlights HLTV
X2 Overpass Loser of N vs Loser of P Twitch YouTube Highlights HLTV
X3 Ancient Loser of N vs Loser of P Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Challengers Stage, Day 3, Wednesday - May 10th

  • Round 4
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Y1 Nuke Loser of R vs Loser of T Twitch YouTube Highlights HLTV
Y2 N/A Loser of R vs Loser of T Twitch YouTube Highlights HLTV
Y3 Mirage Loser of R vs Loser of T Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
Z1 Overpass Loser of S vs Winner of X Twitch YouTube Highlights HLTV
Z2 Mirage Loser of S vs Winner of X Twitch YouTube Highlights HLTV
Z3 Ancient Loser of S vs Winner of X Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AA1 N/A Loser of Q vs Winner of W Twitch YouTube Highlights HLTV
AA2 Overpass Loser of Q vs Winner of W Twitch YouTube Highlights HLTV
AA3 Inferno Loser of Q vs Winner of W Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AB1 Overpass Loser of V vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
AB2 Nuke Loser of V vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
AB3 Inferno Loser of V vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AC1 Ancient Loser of U vs Winner of Q Twitch YouTube Highlights HLTV
AC2 Vertigo Loser of U vs Winner of Q Twitch YouTube Highlights HLTV
AC3 N/A Loser of U vs Winner of Q Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AD1 Mirage Winner of R vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV
AD2 Inferno Winner of R vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV
AD3 Vertigo Winner of R vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Challengers Stage, Day 5, Thursday - May 11th

  • Round 5
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AE1 Overpass Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AE2 Inferno Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AE3 Ancient Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AF1 N/A Loser of AC vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AF2 Nuke Loser of AC vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AF3 Mirage Loser of AC vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AG1 N/A Loser of AD vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AG2 Inferno Loser of AD vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AG3 Ancient Loser of AD vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.05.08 15:50 KaikyCBr Apeks Vs Team Liquid Blast.Tv Paris Major Opening Match

Apeks ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ 1-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid

Ancient: 16-12  
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Apeks Are 1-0 on the Challengers Stage
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid Are 0-1 on the Challengers Stage
 
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Apeks Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube Subreddit
Blast.tv Paris Major 2023 - Information, Schedule, & Discussion For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
Apeks MAP Liquid
vertigo X
anubis X
X nuke
X mirage
X inferno
overpass X
ancient
 
 

MAP: Ancient

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Apeks 10 6 16
T CT
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 5 7 12
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Apeks 1.12
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡น jL 25 4 20 95.4 1.25
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ฐ kyxsan 23 4 19 86.1 1.25
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด jkaem 23 8 22 90.0 1.16
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช nawwk 18 4 17 67.6 1.06
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฐ STYKO โ™› 13 4 19 63.5 0.87
  ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 1.03
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ oSee 30 6 19 100.6 1.40
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EliGE 28 3 21 95.0 1.33
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป YEKINDAR 16 4 21 64.3 0.95
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ nitr0 โ™› 16 7 20 68.3 0.94
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ NAF 7 9 22 47.2 0.55

Ancient Detailed Stats

This thread was created by the Post-Match Team. Want to help post these threads? Message Undercover-Cactus to join the Post-Match Team.
submitted by KaikyCBr to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.05.06 00:54 wickedplayer494 Counter-Strike: Global Offensive update for 5/5/23 (1.38.7.3)

Via the Steam Community:

PARIS 2023 MAJOR

Rumor has it:
submitted by wickedplayer494 to csgo [link] [comments]


2023.05.06 00:53 wickedplayer494 Counter-Strike: Global Offensive update for 5/5/23 (1.38.7.3)

Via the Steam Community:

PARIS 2023 MAJOR

Rumor has it:
submitted by wickedplayer494 to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.04.17 11:14 Eventvods Intel Extreme Masters Rio 2023

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Group Stage, Day 1, Monday - April 17th

  • Quarterfinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
A Mirage IMP vs NiP Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
B Mirage TMZ vs NaVi Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
C Ancient Heroic vs 9INE Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
D Overpass BIG vs MOUZ Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
E Overpass VIT vs OG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
F Ancient MIBR vs C9 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
G Overpass FaZe vs 9z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
H Ancient FURIA vs FNC Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
I1 Overpass Loser of A vs Loser of B Twitch YouTube Highlights HLTV
I2 Inferno Loser of A vs Loser of B Twitch YouTube Highlights HLTV
I3 Mirage Loser of A vs Loser of B Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
J1 Vertigo Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV
J2 Ancient Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV
J3 Nuke Loser of C vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
K1 Mirage Winner of A vs Winner of B Twitch YouTube Highlights HLTV
K2 Ancient Winner of A vs Winner of B Twitch YouTube Highlights HLTV
K3 Nuke Winner of A vs Winner of B Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
L1 Vertigo Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV
L2 Nuke Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV
L3 Overpass Winner of C vs Winner of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 2, Tuesday - April 19th

  • Losers' Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
M1 Nuke Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV
M2 Overpass Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV
M3 Ancient Loser of G vs Loser of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
N1 N/A Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV
N2 Nuke Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV
N3 Vertigo Loser of E vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
O1 Mirage Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV
O2 Nuke Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV
O3 Ancient Winner of G vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
P1 Mirage Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV
P2 Overpass Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV
P3 Ancient Winner of E vs Winner of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Q1 Vertigo Loser of K vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV
Q2 Mirage Loser of K vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV
Q3 Overpass Loser of K vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
R1 Inferno Loser of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
R2 Overpass Loser of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV
R3 Mirage Loser of L vs Winner of I Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 3, Wednesday - April 19th

  • Losers' Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
S1 Mirage Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV
S2 Vertigo Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV
S3 Ancient Loser of P vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
T1 N/A Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV
T2 Overpass Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV
T3 Mirage Loser of O vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Winners' Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
U1 Mirage Winner of L vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
U2 Inferno Winner of L vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV
U3 Nuke Winner of L vs Winner of K Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
V1 Inferno Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV
V2 Vertigo Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV
V3 Ancient Winner of O vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Losers' Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
W1 Overpass Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
W2 Inferno Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
W3 Mirage Winner of Q vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
X1 Mirage Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
X2 Inferno Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
X3 Overpass Winner of S vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Playoffs, Day 1, Friday - April 21st

  • Quarterfinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Y1 Nuke Group A 2nd vs Group B 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV
Y2 Mirage Group A 2nd vs Group B 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV
Y3 Overpass Group A 2nd vs Group B 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
Z1 Inferno Group B 2nd vs Group A 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV
Z2 Mirage Group B 2nd vs Group A 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV
Z3 Ancient Group B 2nd vs Group A 3rd Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Playoffs, Day 2, Saturday - April 22nd

  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AA1 Inferno Group B 1st vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AA2 Vertigo Group B 1st vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AA3 Overpass Group B 1st vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AB1 Overpass Group A 1st vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AB2 Ancient Group A 1st vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AB3 Inferno Group A 1st vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Playoffs, Day 3, Sunday - April 23rd

  • Showmatch
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AC1 Dust 2 BRA vs World Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Grand Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AD1 Vertigo Winner of AB vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AD2 Inferno Winner of AB vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AD3 Overpass Winner of AB vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.04.16 19:13 CSGOMatchThreads Intel Extreme Masters Rio 2023 / Information, Schedule, and Live Discussion

Intel Extreme Masters Rio 2023

Streams

ESL: Twitch A Stream Twitch B Stream YouTube ESL TV Polish Spanish
Portuguese: Gaules Gaules TV RTP Arena
Other: Czech Finnish German

Format

Group Stage
  • Double-elimination bracket (GSL Format)
  • Two groups of eight teams each
  • Best-of-one opening matches
  • Best-of-three following matches
  • Group winners advance to the semi-finals
  • Group 2nd - 3rd place teams advance to the quarter-finals
Playoffs
  • Single-elimination bracket
  • Best-of-three matches
  • Best-of-five grand final

Broadcast Talent

Stage Hosts
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง James Banks (James Banks)
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Nyvi Estephan (Nyvi Estephan)
Desk Hosts
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Freya (Freya Spiers)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ stunna (Tres Saranthus)
Analysts
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ณ Bleh (Sudhen Wahengbam)
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท peacemaker (Luis Tadeu)
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡ธ YNk (Janko Paunoviฤ‡)
Casters
A Stream
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Machine (Alex Richardson)
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ SPUNJ (Chad Burchill)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Hugo Byron (Hugo Byron)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง JustHarry (Harry Russell)
B Stream
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Hawka (Alex Hawkins)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง James Bardolph (James Bardolph)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง BDog (Brandon Rawlings)
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ LucyLuce (Lucy Eastwood)
Arena / Portuguese Stream
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท AMD (Amanda Abreu)
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Nessyteras (Vanessa Paccico)
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท RauleS (Raul Fernandes Ribeiro)
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Marcatto (Juliano Marcatto)
Observers

Teams

Invited

๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan: ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช RobbaN
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Fnatic: ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ FASHR ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช KRIMZ ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง mezii ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ nicoodoz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ roeJ Coach: ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง keita
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท arT ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท drop ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท KSCERATO ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท saffee ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท yuurih Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท guerri
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท boltz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท chelo ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FalleN ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท JOTA ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท VINI Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท zakk
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ dexter ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฐ frozen ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช JDC ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ‡บ torzsi ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ xertioN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sycrone
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ b1t ๐ŸŒ electroNic ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ npl ๐ŸŒ Perfecto ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ s1mple Coach: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ B1ad3
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Ninjas in Pyjamas: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ Aleksib ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Brollan ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ headtr1ck ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ k0nfig ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช REZ Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช djL
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Team Vitality: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท apEX ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ dupreeh ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Magisk ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ Spinx ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท ZywOo Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ zonic
 

ESL World Ranking

๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ groove
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ cadiaN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Jabbi ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sjuush ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ stavn ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ TeSeS Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Xizt
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ degster ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ ruggah
 

Qualified

๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ 9INE: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Goofy ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ hades ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ KEi ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Kylar ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ mynio Coach: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ nawrot
๐ŸŒŽ 9z Team: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡ท buda ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฑ dav1deuS ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡พ dgt ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡พ max ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡ท try Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท tge
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช faveN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช hyped ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช k1to ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช Krimbo ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช tabseN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช gob b
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท brnz4n ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท exit ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท HEN1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท insani ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Tuurtle Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท bit
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ The MongolZ: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Annihilation ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Bart4k ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ bLitz ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ hasteka ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Techno Coach: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ maaRaa

Schedule

Match times are often susceptible to delay & change.
This thread may not update till the end of each day. Check HLTV for a more up to date schedule.
To predict your own tournament bracket, try out pickstop.gg
For overview replays of pro matches, check out csgolens.com
Day 1 (Monday April 17)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
AUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 16-5 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Mongolz 9-16 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG 16-6 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 08:15 11:15 12:15 15:15 17:15 18:15 20:45 23:15 01:15 bo1
AUQF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 16-12 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ 9INE 08:15 11:15 12:15 15:15 17:15 18:15 20:45 23:15 01:15 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 17-19 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 09:30 12:30 13:30 16:30 18:30 19:30 22:00 00:30 02:30 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR 8-16 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 09:30 12:30 13:30 16:30 18:30 19:30 22:00 00:30 02:30 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 19-15 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 10:45 13:45 14:45 17:45 19:45 20:45 23:15 01:45 03:45 bo1
BUQF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 16-3 ๐ŸŒŽ 9z 10:45 13:45 14:45 17:45 19:45 20:45 23:15 01:45 03:45 bo1
AUSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 0-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI 12:00 15:00 16:00 19:00 21:00 22:00 00:30 03:00 05:00 bo3
AL1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial 1-2 ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Mongolz 12:00 15:00 16:00 19:00 21:00 22:00 00:30 03:00 05:00 bo3
AUSF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG 2-1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 15:30 18:30 19:30 22:30 00:30 01:30 04:00 06:30 08:30 bo3
AL1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 1-2 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ 9INE 15:30 18:30 19:30 22:30 00:30 01:30 04:00 06:30 08:30 bo3
Day 2 (Tuesday April 18)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
BL1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo3
BL1 ๐ŸŒŽ 9z 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo3
BUSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 0-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 10:30 13:30 14:30 17:30 19:30 20:30 23:00 01:30 03:30 bo3
ALSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 2-1 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ 9INE 10:30 13:30 14:30 17:30 19:30 20:30 23:00 01:30 03:30 bo3
BUSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 0-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
ALSF ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Mongolz 1-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
Day 3 (Wednesday April 19)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
BLSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo3
BLSF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 07:00 10:00 11:00 14:00 16:00 17:00 19:30 22:00 00:00 bo3
ALF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 0-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 10:30 13:30 14:30 17:30 19:30 20:30 23:00 01:30 03:30 bo3
AUF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI 2-0 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG 10:30 13:30 14:30 17:30 19:30 20:30 23:00 01:30 03:30 bo3
BLF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
BUF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 1-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 14:00 17:00 18:00 21:00 23:00 00:00 02:30 05:00 07:00 bo3
Day 4 (Friday April 21)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
QF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 08:00 11:00 12:00 15:00 17:00 18:00 20:30 23:00 01:00 bo3
QF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo3
Day 5 (Saturday April 22)
ID Team vs Team PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
SF ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 08:00 11:00 12:00 15:00 17:00 18:00 20:30 23:00 01:00 bo3
SF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI 0-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 11:30 14:30 15:30 18:30 20:30 21:30 00:00 02:30 04:30 bo3
Day 6 (Sunday April 23)
ID Team vs Team PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
GF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 2-0 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 10:00 13:00 14:00 17:00 19:00 20:00 22:30 01:00 03:00 bo3

Prize Pool

# Prize Team
1st $100,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality
2nd $42,000 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic
3rd - 4th $20,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI
3rd - 4th $20,000 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9
5th - 6th $10,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA
5th - 6th $10,000 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG
7th - 8th $6,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP
7th - 8th $6,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ 9INE
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Mongolz
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic
9th - 12th $5,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial
13th - 16th $4,000 ๐ŸŒŽ 9z
13th - 16th $4,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR
Other match discussions: globaloffensive on Discord
submitted by CSGOMatchThreads to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.04.13 11:49 Eventvods BLAST.tv: Paris Major 2023

If you can read this, you have our stylesheet disabled. If you do not wish to be spoiled, please re-enable our stylesheet, as we have spoiler-specific rules in our stylesheet. Thanks!

Group Stage, Day 1, Tuesday - April 11th

  • Round 1
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
A Inferno Heroic vs 500 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
B Inferno C9 vs forZe Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
C Ancient TSpirit vs Aurora Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
D N/A BIG vs iNation Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
E Ancient ENCE vs Monte Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
F Vertigo VIT vs AST Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
G Mirage NiP vs EF Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
H Nuke 9INE vs G2 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Round 2
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
I Mirage Winner of A vs Winner of C Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
J Mirage Winner of B vs Winner of E Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
K Mirage Winner of D vs Winner of H Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
L Vertigo Winner of F vs Winner of G Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
M Mirage Loser of C vs Loser of A Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
N N/A Loser of E vs Loser of B Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
O Ancient Loser of H vs Loser of D Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
P Vertigo Loser of G vs Loser of F Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 2, Wednesday - April 12th

  • Round 3
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Q Vertigo Loser of J vs Winner of P Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
R Inferno Loser of L vs Winner of N Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
S N/A Loser of K vs Winner of M Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
T Nuke Winner of O vs Loser of I Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
U1 Nuke Loser of N vs Loser of O Twitch YouTube Highlights HLTV
U2 Mirage Loser of N vs Loser of O Twitch YouTube Highlights HLTV
U3 Overpass Loser of N vs Loser of O Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
V1 Mirage Loser of P vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV
V2 Ancient Loser of P vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV
V3 Overpass Loser of P vs Loser of M Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
W1 Mirage Winner of I vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV
W2 Overpass Winner of I vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV
W3 Nuke Winner of I vs Winner of J Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
X1 Vertigo Winner of K vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV
X2 N/A Winner of K vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV
X3 Nuke Winner of K vs Winner of L Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 3, Thursday - April 13th

  • Round 4
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
Y1 Nuke Loser of R vs Winner of V Twitch YouTube Highlights HLTV
Y2 Vertigo Loser of R vs Winner of V Twitch YouTube Highlights HLTV
Y3 Overpass Loser of R vs Winner of V Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
Z1 Mirage Loser of T vs Loser of Q Twitch YouTube Highlights HLTV
Z2 N/A Loser of T vs Loser of Q Twitch YouTube Highlights HLTV
Z3 Inferno Loser of T vs Loser of Q Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AA1 Nuke Loser of S vs Winner of U Twitch YouTube Highlights HLTV
AA2 Overpass Loser of S vs Winner of U Twitch YouTube Highlights HLTV
AA3 Mirage Loser of S vs Winner of U Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AB1 N/A Loser of W vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
AB2 Overpass Loser of W vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV
AB3 Ancient Loser of W vs Winner of R Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AC1 Vertigo Winner of Q vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
AC2 Inferno Winner of Q vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV
AC3 Ancient Winner of Q vs Winner of T Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AD1 Mirage Loser of X vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV
AD2 Nuke Loser of X vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV
AD3 Overpass Loser of X vs Winner of S Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

Group Stage, Day 4, Friday - April 14th

  • Round 5
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AE1 Vertigo Loser of AD vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AE2 Mirage Loser of AD vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV
AE3 Ancient Loser of AD vs Winner of Y Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AF1 Inferno Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AF2 Nuke Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV
AF3 Ancient Loser of AB vs Winner of Z Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AG1 Ancient Loser of AC vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AG2 Vertigo Loser of AC vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV
AG3 Mirage Loser of AC vs Winner of AA Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Potential Tiebreakers
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AH1 Mirage Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV
AH2 N/A Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV
AH3 Nuke Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AI1 Nuke Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV
AI2 Mirage Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV
AI3 Overpass Team 1 vs Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

RMR Decider, Day 1, Friday - April 14th

# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AJ1 Ancient FaZe vs Aurora Twitch YouTube Highlights HLTV
AJ2 Overpass FaZe vs Aurora Twitch YouTube Highlights HLTV
AJ3 Nuke FaZe vs Aurora Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AK1 Ancient B8 vs C9 Twitch YouTube Highlights HLTV
AK2 Vertigo B8 vs C9 Twitch YouTube Highlights HLTV
AK3 Mirage B8 vs C9 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
AL1 Nuke Falcons vs BIG Twitch YouTube Highlights HLTV
AL2 Mirage Falcons vs BIG Twitch YouTube Highlights HLTV
AL3 Vertigo Falcons vs BIG Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!

RMR Decider, Day 2, Saturday - April 15th

  • Semifinals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AM1 N/A Seed #2 vs Seed #3 Twitch YouTube Highlights HLTV
AM2 Vertigo Seed #2 vs Seed #3 Twitch YouTube Highlights HLTV
AM3 Mirage Seed #2 vs Seed #3 Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
  • Grand Finals
# Map Team 1 vs. Team 2 Twitch YouTube Highlights HLTV Discussion
AN1 Mirage Seed #1 vs Winner of AM Twitch YouTube Highlights HLTV
AN2 Inferno Seed #1 vs Winner of AM Twitch YouTube Highlights HLTV
AN3 Ancient Seed #1 vs Winner of AM Twitch YouTube Highlights HLTV Spoilers!
submitted by Eventvods to CSeventVODs [link] [comments]


2023.04.12 21:42 GAZsh1 BIG Equipa vs Ninjas in Pyjamas / ESL Impact League Season 3 - Group A Decider match / Post-Match Discussion

BIG Equipa 2-0 ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Ninjas in Pyjamas

Vertigo: 16-10 Overpass: 16-7  
BIG Equipa Moves on to 3rd qualifying spot decider match for ESL Impact Dallas
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Ninjas in Pyjamas is Eliminated due to round difference
 
NIP ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Ninjas in Pyjamas Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube
For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
BIG Equipa MAP NIP
X mirage
nuke X
โœ” vertigo
overpass โœ”
X inferno
ancient X
โœ” anubis โœ”
 
 

MAP 1: Vertigo

 
Team CT T Total
NiP 5 5 10
T CT
BIG EQUIPA 10 6 16
 
Team K A D ADR Rating
  NIP 0.89
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ Qiyarah 17 6 17 83.7 1.13
๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท ASTRA 19 8 17 69.4 1.05
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช jenkon 15 5 22 80.5 0.86
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ Nayomy 13 4 19 59.3 0.70
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ pauliiee 11 3 18 43.5 0.69
  BIG EQUIPA 1.25
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น Aida 26 7 17 106.5 1.51
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ JennyR 20 3 15 82.5 1.40
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท josi 14 3 13 68.5 1.18
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น Zana 17 5 13 67.8 1.18
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น D7 16 6 17 64.4 0.97

Vertigo Detailed Stats

 
 

MAP 2: Overpass

 
Team CT T Total
NIP Impact 4 3 7
T CT
BIG EQUIPA 11 5 16
 
Team K A D ADR Rating
  NIP Impact 0.78
๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท ASTRA 20 2 18 83.0 1.17
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ pauliiee 15 2 17 73.1 0.97
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ Nayomy 12 1 18 53.2 0.75
๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ Qiyarah 5 7 17 43.5 0.52
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช jenkon 8 3 20 46.4 0.50
  BIG EQUIPA 1.30
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น D7 22 5 14 107.5 1.45
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ JennyR 19 10 12 91.5 1.39
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท josi 14 3 11 58.6 1.24
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น Aida 18 3 13 81.7 1.24
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น Zana 16 2 11 64.7 1.19

Overpass Detailed Stats

 
submitted by GAZsh1 to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.04.08 13:07 iReallyLoveYouAll 1win vs OG / BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR A - Swiss Round 4 / Post-Match Discussion

1win ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG

Ancient: 10-16 Overpass: 7-16 Mirage:  
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG has a 2-2 record in the Swiss stage
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win is eliminated.
 
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win Liquipedia HLTV YouTube ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube
[BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR A - Information, Schedule, & Discussion](Post-Match Discussion) For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
1win MAP OG
nuke X
X anubis
ancient โœ”
โœ” overpass
X inferno
vertigo X
mirage
 
 

MAP 1: Ancient

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win 5 5 10
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 10 6 16
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win 0.96
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Forester 20 5 21 96.9 1.17
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Boombl4 21 4 18 79.5 1.13
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ deko 17 6 16 72.1 1.04
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ NickelBack 16 2 22 51.3 0.81
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ TRAVIS 9 5 21 63.3 0.65
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 1.18
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ 22 5 17 86.3 1.38
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG 21 3 17 91.7 1.33
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU 17 8 18 77.9 1.10
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ degster 18 2 15 58.2 1.10
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko 19 7 17 76.8 1.01

Ancient Detailed Stats

 
 

MAP 2: Overpass

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win 3 4 7
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 12 4 16
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 1win 0.74
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ deko 21 0 17 92.1 1.27
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ TRAVIS 12 4 19 68.3 0.70
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Boombl4 12 3 22 57.1 0.62
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Forester 8 5 19 49.3 0.61
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ NickelBack 6 1 17 42.9 0.50
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 1.32
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko 25 3 13 100.0 1.67
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU 20 6 10 82.8 1.40
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ 18 1 10 91.4 1.32
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG 21 5 17 110.9 1.31
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ degster 10 5 11 47.3 0.90

Overpass Detailed Stats

submitted by iReallyLoveYouAll to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.03.25 19:36 KaikyCBr ESL Pro League Season 17 Quarter-Finals Cloud 9 VS ENCE Post-Match discussion

Cloud9 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE

Ancient: 10-16 Overpass: 16-12 Vertigo: 16-9  
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 are on the Grand Finals and will face ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere or ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE has placed 3rd-4th
 
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube Twitch ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube
ESL Pro League Season 17 - Information, Schedule, & Discussion For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
Cloud9 MAP ENCE
inferno X
X nuke
ancient โœ”
โœ” overpass
mirage X
X anubis
vertigo
 
 

MAP 1: Ancient

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 8 2 10
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 7 9 16
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 0.94
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 25 3 17 89.9 1.30
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 19 4 21 93.0 1.07
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 17 4 18 69.9 0.93
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 10 2 17 54.0 0.80
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 10 2 20 59.0 0.60
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 1.11
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 25 3 15 103.5 1.53
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 19 4 16 74.5 1.18
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 18 3 15 69.7 1.17
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 15 4 16 57.4 0.84
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 14 4 22 67.5 0.81

Ancient Detailed Stats

 
 

MAP 2: Overpass

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 6 10 16
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 9 3 12
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 1.20
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 27 5 15 102.2 1.55
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 20 7 18 81.9 1.17
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 21 6 18 80.3 1.13
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 19 5 16 70.5 1.09
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 20 5 17 66.5 1.08
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0.90
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 24 7 21 94.6 1.14
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 19 2 18 62.6 1.03
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 17 3 21 57.9 0.84
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 13 5 23 64.0 0.76
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 11 4 24 61.3 0.74

Overpass Detailed Stats

 
 

MAP 3: Vertigo

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 9 7 16
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 6 3 9
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 1.37
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 26 3 15 104.5 1.68
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 21 4 13 82.5 1.45
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 21 6 12 91.7 1.39
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 15 5 15 78.4 1.20
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 17 6 14 71.8 1.15
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0.76
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 13 3 21 66.8 0.79
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 17 3 20 71.3 0.77
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 12 5 18 62.4 0.76
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 14 1 20 62.7 0.75
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 13 4 21 70.8 0.71

Vertigo Detailed Stats

This thread was created by the Post-Match Team. Want to help post these threads? Message Undercover-Cactus to join the Post-Match Team.
submitted by KaikyCBr to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.03.25 19:29 OfficialC9 Cloud9 vs. ENCE / ESL Pro League Season 17 - Semi-Final / Post-Match Discussion

Cloud9 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE

Ancient: 10-16 Overpass: 16-12 Vertigo: 16-9  
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 are on the Grand Finals and will face ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere or ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE has placed 3rd-4th
 
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube Twitch ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE Liquipedia HLTV Official Site Twitter Facebook Instagram YouTube
ESL Pro League Season 17 - Information, Schedule, & Discussion For spoiler-free CS:GO VoDs check out EventVoDs or CSEventVods Join the subreddit Discord server by clicking the link in the sidebar!
 
Cloud9 MAP ENCE
inferno X
X nuke
ancient โœ”
โœ” overpass
mirage X
X anubis
vertigo
 
 

MAP 1: Ancient

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 8 2 10
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 7 9 16
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 0.94
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 25 3 17 89.9 1.30
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 19 4 21 93.0 1.07
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 17 4 18 69.9 0.93
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 10 2 17 54.0 0.80
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 10 2 20 59.0 0.60
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 1.11
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 25 3 15 103.5 1.53
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 19 4 16 74.5 1.18
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 18 3 15 69.7 1.17
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 15 4 16 57.4 0.84
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 14 4 22 67.5 0.81

Ancient Detailed Stats

 
 

MAP 2: Overpass

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 6 10 16
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 9 3 12
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 1.20
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 27 5 15 102.2 1.55
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 20 7 18 81.9 1.17
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 21 6 18 80.3 1.13
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 19 5 16 70.5 1.09
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 20 5 17 66.5 1.08
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0.90
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 24 7 21 94.6 1.14
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 19 2 18 62.6 1.03
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 17 3 21 57.9 0.84
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 13 5 23 64.0 0.76
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 11 4 24 61.3 0.74

Overpass Detailed Stats

 
 

MAP 3: Vertigo

 
Team CT T Total
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 9 7 16
T CT
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 6 3 9
 
Team K A D ADR Rating
  ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 1.37
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany โ™› 26 3 15 104.5 1.68
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro 21 4 13 82.5 1.45
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le 21 6 12 91.7 1.39
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster 15 5 15 78.4 1.20
๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit 17 6 14 71.8 1.15
  ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0.76
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden 13 3 21 66.8 0.79
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha 17 3 20 71.3 0.77
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus 12 5 18 62.4 0.76
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi โ™› 14 1 20 62.7 0.75
๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ NertZ 13 4 21 70.8 0.71

Vertigo Detailed Stats

This thread was created by the Post-Match Team. Want to help post these threads? Message Undercover-Cactus to join the Post-Match Team.
submitted by OfficialC9 to Cloud9 [link] [comments]


2023.03.04 18:31 R-nuh Why are Rocket League pros so young?

I was looking through the liquipedia and I could barely find anyone above 21. Looking at other eSports like CSGO pros can be close to 30. What makes Rocket League so different? Is it just to repetitive and people burn out or what could it be?
submitted by R-nuh to RocketLeagueEsports [link] [comments]


2023.02.21 21:01 CSGOMatchThreads ESL Pro League Season 17 / Information, Schedule, & Discussion

ESL Pro League Season 17

Streams

ESL: English (A) English (B) English (YouTube) Spanish Polish
Other: Chinese Czech Finnish French German Hungarian Portuguese (RTP Arena) Portuguese (gaules) Serbian Slovenian Swedish Ukrainian Vietnamese

Format

Group Stage
  • Four groups of eight teams each
  • Triple elimination bracket
  • Best-of-three matches
  • First place teams advances to the Quarterfinals
  • Second place teams advances to the Round of 12
  • Third and fourth place teams advances to the Round of 16
  • Remaining four teams are eliminated
Playoffs
  • Single-elimination bracket
  • Best-of-three matches
  • Best-of-five grand final

Broadcast Talent

๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Anders (Anders Blume)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Dinko (Adam Hawthorne)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Freya (Freya Spiers)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Hawka (Alex Hawkins)
๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป Heccu (Anastasija Tolmaฤeva)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง HenryG (Henry Greer)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Hugo Byron (Hugo Byron)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Jacky (Jack Peters)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง James Bardolph (James Bardolph)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง JustHarry (Harry Russell)
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ LucyLuce (Lucy Eastwood)
๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง Machine (Alex Richardson)
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ญ Maniac (Mathieu Quiquerez)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Mauisnake (Alex Ellenberg)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ moses (Jason O'Toole)
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ SPUNJ (Chad Burchill)
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ stunna (Tres Saranthus)
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡ธ YNk (Janko Paunoviฤ‡)

Teams

Partner Teams

๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ blameF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ dev1ce ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ gla1ve ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Buzz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Xyp9x Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ casle
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช faveN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช hyped ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช k1to ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช Krimbo ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช tabseN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช gob b
๐ŸŒŽ Complexity Gaming: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ JT ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ FaNg ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ floppy ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Grim ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด hallzerk Coach: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ T.c
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ Nertz Coach: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ sAw
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Evil Geniuses: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Brehze ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ autimatic ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ HexT ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ neaLaN ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ wiz Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Vorborg
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan: ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช RobbaN
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Fnatic: ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ FASHR ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช KRIMZ ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง mezii ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ nicoodoz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ roeJ Coach: ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง keita
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท arT ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท drop ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท KSCERATO ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท saffee ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท yuurih Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท guerri
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 Esports: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ HooXi ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ huNter- ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ jks ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ m0NESY ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ NiKo Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช Swani
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ cadiaN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Jabbi ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sjuush ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ stavn ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ TeSeS Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Xizt
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ dexter ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฐ frozen ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช JDC ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ‡บ torzsi ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ xertioN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sycrone
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ b1t ๐ŸŒ electroNic ๐ŸŒ Perfecto ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ s1mple ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ npl Coach: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ B1ad3
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Ninjas in Pyjamas: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช REZ ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Brollan] ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ k0nfig ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ Aleksib ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ headtr1ck Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช djL
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EliGE ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ NAF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ nitr0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ oSee ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป YEKINDAR Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ daps
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Team Vitality: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท apEX ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ dupreeh ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท JACKZ ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Magisk ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ Spinx ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท ZywOo Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ zonic
 

ESL Challenger

๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar Riders: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ ALEX ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ dav1g ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ mopoz ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Martinez ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ sausol Coach: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ bladE
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ fame ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FL1T ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Jame ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ KaiR0N- ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ Qikert Coach: ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ dastan
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN Gaming: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท biguzera ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท hardzao ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท NEKIZ ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท skullz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท zevy Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท rikz
 

EPL World Ranking

๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ groove
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ degster ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ ruggah
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Team Spirit: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ chopper ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ magixx ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Patsi ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ s1ren ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ w0nderful Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ hally
 

EPL Conference

๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00 Nation: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท coldzera ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท dumau ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท latto ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท n9xtz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท nqz Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท cky
๐ŸŒ ATK: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช b0denmaster ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ฐ CacaNito ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ djay ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ MisteM ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Swisher Coach: ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ sprayxd
๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท Eternal Fire: ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท Calyx ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท imoRR ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท MAJ3R ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท XANTARES ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท xfl0ud Coach: ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท Fabre
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ forZe: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Jerry ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Krad ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ r3salt ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ shalfey ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ zorte Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Fierce
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound Gaming: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ aliStair ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ INS ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Liazz ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ Sico ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ vexite
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC Esports: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Annihilation ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Bart4k ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ bLitz ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ sk0R ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Techno Coach: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ maaRaa
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท boltz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท chelo ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FalleN ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท JOTA ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท VINI Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท zakk
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท brnz4n ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท exit ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท HEN1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท insani ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Tuurtle Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท BIT
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Rare Atom: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ advent ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ JamYoung ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡พ Kaze ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Mercury ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Moseyuh Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ k4Mi
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ ADK ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ asap ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ chelleos ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ nettik ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ TjP Coach: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ jhd
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น ewjerkz ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น JUST ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น MUTiRiS ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น rmn ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น story Coach: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ arki

Schedule

Match times are often susceptible to delay & change.
This thread may not update till the end of each day. Check HLTV for a more up to date schedule.
Day 1 (Wednesday Feb 22) - Group A
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
UQF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders 2-0 ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 2-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 2 (Thursday February 23) - Group A
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L1-1 ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC 0-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG 0-2 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 3 (Friday February 24) - Group A
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L2-1 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 4 (Saturday February 25) - Group A
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
8th ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC 2-1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF 2-0 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 5 (Sunday February 26) - Group A
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
6th-7th ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders 1-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 6 (Wednesday March 1) - Group B
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
UQF1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG 2-1 ๐ŸŒŽ COL VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 2-0 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 7 (Thursday March 2) - Group B
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L1-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar 2-0 ๐ŸŒŽ COL VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 2-0 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic 2-1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 8 (Friday March 3) - Group B
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar 1-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW 0-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 9 (Saturday March 4) - Group B
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
8th ๐ŸŒŽ COL 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 2-1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar 2-0 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 10 (Sunday March 5) - Group B
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
6th-7th ๐ŸŒŽ COL 1-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 0-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar 2-1 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 11 (Wednesday March 8) - Group C
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
UQF1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 2-0 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 2-0 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound 0-2 ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท Vitality VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 12 (Thursday March 9) - Group C
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L1-1 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster 0-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท Vitality 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 13 (Friday March 10) - Group C
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 1-2 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 14 (Saturday March 11) - Group C
ID Team vs Team VOD PST EST BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
8th ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster 1-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN 2-1 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 15 (Sunday March 12) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
6th-7th ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION 2-1 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound VOD 04:30 07:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท Vitality 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP 1-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 16 (Wednesday March 15) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
UQF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FORZE 2-1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit 2-0 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 0-2 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ RA VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐ŸŒ ATK 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 17 (Thursday March 16) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
USF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit 1-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FORZE VOD 04:30 07:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF2 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ RA 0-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE VOD 04:30 07:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 2-0 ๐ŸŒ ATK VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L1-2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 1-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 18 (Friday March 17) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
L2-1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit 2-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ RA 1-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 19 (Saturday March 18) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
8th ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 1-2 ๐ŸŒ ATK VOD 04:30 07:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit 0-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 2-0 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ RA VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 20 (Sunday March 19) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
6th-7th ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis 2-1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit VOD 04:30 07:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 0-2 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FORZE VOD 08:00 11:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid 2-0 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis VOD 11:30 14:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 21 (Tuesday March 21) - Round of 16
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
R16-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R16-2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R16-3 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN 2-0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
R16-4 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 22 (Wednesday March 22) - Round of 12
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
R12-1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders 0-2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R12-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE 2-0 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R12-3 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ 2-1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
R12-4 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe 2-0 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 23 (Thursday March 23) - Quarter-Finals
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
QF3 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 2-1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
QF4 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality 1-2 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 24 (Friday March 24) - Quarter-Finals
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
QF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FORZE vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
QF2 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic vs ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ NAVI VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 25 (Saturday March 25) - Semi-Finals
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
SF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE VOD 07:30 10:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
SF2 QF3 Winner vs QF4 Winner VOD 11:00 14:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 26 (Sunday March 26) - Grand Final
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CET EET IST SGT AEDT Format
GF SF1 Winner vs SF2 Winner VOD 07:00 10:00 11:00 14:00 15:00 16:00 19:30 22:00 01:00 bo5

Prize Pool

# Prize Team
1st $200,000
2nd $90,000
3rd - 4th $50,000
3rd - 4th $50,000
5th - 8th $35,000
5th - 8th $35,000
5th - 8th $35,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality
5th - 8th $35,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ
9th - 12th $25,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA
9th - 12th $25,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN
9th - 12th $25,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2
9th - 12th $25,000 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders
13th - 16th $20,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00NATION
13th - 16th $20,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Liquid
13th - 16th $20,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic
13th - 16th $20,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar
17th - 20th $15,000 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis
17th - 20th $15,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ NIP
17th - 20th $15,000 ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG
17th - 20th $15,000 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ RA
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Spirit
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG
21st - 28th $8,000 ๐ŸŒŽ COL
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC
21st - 28th $8,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR
28th - 32th $4,000 ๐ŸŒ ATK
28th - 32th $4,000 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster
28th - 32th $4,000 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial
28th - 32th $4,000 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG

Other Notable Tournaments

๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ BetBoom Playlist Urbanistic (Feb 20 - Apr 3)
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Elisa Invitational Winter 2023 (Jan 16 - Mar 11)
CCT Series: West Europe 1 South Europe 3 North Europe 4 South America 5 West Europe 2 North America 4
ESL Challenger League Season 44: Asia-Pacific Europe North America
BLAST Qualifiers: South America Asia West Europe North America East Europe Nordic
submitted by CSGOMatchThreads to GlobalOffensive [link] [comments]


2023.02.15 04:58 Sevastiyan ESL Pro League Season 17 / Information, Schedule, & Discussion

ESL Pro League Season 17

Streams

ESL: English (A) English (B) Spanish Polish
Russian: A Stream B Stream
Other: Chinese Czech Finnish French German Hungarian Portuguese_1 Portuguese_2 Serbian Slovenian Swedish Ukrainian Vietnamese

Format

Group Stage
  • Four groups of eight teams each
  • Best-of-three matches
  • First place advance to the Quarterfinals
  • Second place runners-up advance to the Round of 12 as the High Seeds
  • Third place teams advance to the Round of 16 as the High Seeds
  • Fourth place teams advance to the Round of 16 as the Low Seeds
Playoffs
  • Single-elimination bracket
  • Best-of-three matches
  • Best-of-five grand final

Broadcast Talent

Desk Hosts
TBA
Sideline Reporters
TBA
Analysts
TBA
A Stream
TBA
B Streams
TBA
Observers
TBA

Teams

Partner Teams

๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ blameF ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ dev1ce ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ gla1ve ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Buzz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Xyp9x Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ casle
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช BIG: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช tabseN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช faveN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช k1to ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช Krimbo ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช hyped Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช gob b
๐ŸŒŽ Complexity Gaming: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ JT ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ FaNg ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ floppy ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Grim ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด hallzerk Coach: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ T.c
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Snappi ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ dycha ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ช Maden ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ SunPayus ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ Nertz Coach: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ sAw
๐ŸŒŽ Evil Geniuses: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Brehze ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ autimatic ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ HexT ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ neaLaN ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ wiz Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Vorborg
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe Clan: ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป broky ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ karrigan ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ด rain ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ช ropz ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ Twistzz Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช RobbaN
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Fnatic: ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ FASHR ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช KRIMZ ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง mezii ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ nicoodoz ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ roeJ Coach: ๐Ÿ‡ฌ๐Ÿ‡ง keita
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FURIA Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท arT ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท drop ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท KSCERATO ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท saffee ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท yuurih Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท guerri
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 Esports: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ HooXi ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ huNter- ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ jks ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ m0NESY ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ฆ NiKo Coach: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท XTQZZZ
๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Heroic: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ cadiaN ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Jabbi ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sjuush ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ stavn ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ TeSeS Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Xizt
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ MOUZ: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ dexter ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฐ frozen ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ช JDC ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ‡บ torzsi ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ xertioN Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ sycrone
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ b1t ๐ŸŒ electroNic ๐ŸŒ Perfecto ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ s1mple ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ npl Coach: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ B1ad3
๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Ninjas in Pyjamas: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช REZ ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช Brollan ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ k0nfig ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ฎ Aleksib ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ headtr1ck Coach: ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช djL
๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid: ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EliGE ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ NAF ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ nitr0 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ oSee ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡ป YEKINDAR Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ daps
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Team Vitality: ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท apEX ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท JACKZ ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Magisk ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ Spinx ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท ZywOo Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ zonic
 

ESL Challenger

๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Movistar Riders: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ ALEX ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ dav1g ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ mopoz ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ Martinez ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ sausol Coach: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ bladE
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ fame ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ FL1T ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Jame ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ KaiR0N- ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ Qikert Coach: ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ dastan
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN Gaming: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท biguzera ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท hardzao ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท NEKIZ ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท skullz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท zevy Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท rikz
 

EPL World Ranking

๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ax1Le ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ buster ๐Ÿ‡ฐ๐Ÿ‡ฟ HObbit ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ nafany ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ sh1ro Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ groove
๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ degster ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ F1KU ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ flameZ ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฟ NEOFRAG ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ niko) Coach: ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ ruggah
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Team Spirit: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ chopper ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ magixx ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Patsi ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ s1ren ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ w0nderful Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ hally
 

EPL Conference

๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00 Nation: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท coldzera ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท dumau ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท latto ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท TACO ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท nqz Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท cky
๐ŸŒ ATK: ๐Ÿ‡ฟ๐Ÿ‡ฆ MisteM ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช b0denmaster ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Swisher ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ djay ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฐ Pluto Coach: ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฑ sprayxd
๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท Eternal Fire: ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท XANTARES ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท imoRR ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท xfl0ud ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท Calyx ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท MAJ3R Coach: ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท hardstyle
๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ forZe: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Jerry ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ zorte ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ shalfey ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ r3salt ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Krad Coach: ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Fierce
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound Gaming: ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ aliStair ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ INS ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Liazz ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ Sico ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ vexite
๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC Esports: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Annihilation ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Bart4k ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ bLitz ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ sk0R ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ Techno Coach: ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ maaRaa
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Imperial Esports: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท boltz ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท chelo ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท FalleN ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท JOTA ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท VINI Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท zakk
๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท brnz4n ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท exit ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท HEN1 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท insani ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท Tuurtle Coach: ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท BIT
๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Rare Atom: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ advent ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ JamYoung ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡พ Kaze ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Mercury ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Moseyuh Coach: ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ k4Mi
๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster: ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ chelleos ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ asap ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ TjP ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ ADK ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฟ nettik
๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น SAW: ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น JUST ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น MUTiRiS ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น rmn ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น ewjerkz ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡น story Coach: ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡ธ arki

Schedule

Match times are often susceptible to delay & change.
This thread may not update till the end of each day. Check HLTV for a more up to date schedule.
Day 1 (Wednesday Feb 22) - Group A
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
UQF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders vs ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 vs ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 2 (Thursday February 23) - Group A
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L1-1 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 UQF Winner vs UQF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 UQF Winner vs UQF Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 3 (Friday February 24) - Group A
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L2-1 L1 Winner vs USF Loser VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 L1 Winner vs USF Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 4 (Saturday February 25) - Group A
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
8th L1 Loser vs L1 Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF L2 Winner vs L2 Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th L2 Loser vs L2 Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 5 (Sunday February 26) - Group A
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
6th-7th 8th Winner vs LF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF USF Winner vs USF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th 6th-7th Winner vs 6th-7th Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 6 (Wednesday March 1) - Group B
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
UQF1 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Outsiders vs ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡ณ IHC VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท MIBR vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ fnatic VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Cloud9 vs ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ EG VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡น๐Ÿ‡ท EF vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ G2 VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 7 (Thursday March 2) - Group B
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L1-1 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 UQF Winner vs UQF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 UQF Winner vs UQF Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 8 (Friday March 3) - Group B
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L2-1 L1 Winner vs USF Loser VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 L1 Winner vs USF Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 9 (Saturday March 4) - Group B
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
8th L1 Loser vs L1 Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF L2 Winner vs L2 Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th L2 Loser vs L2 Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 10 (Sunday March 5) - Group B
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
6th-7th 8th Winner vs LF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF USF Winner vs USF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th 6th-7th Winner vs 6th-7th Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 11 (Wednesday March 8) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
UQF1 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ FaZe vs ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Rooster VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท paiN vs ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ช NiP VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ OG vs ๐Ÿ‡ง๐Ÿ‡ท 00 Nation VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ Grayhound vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ Vitality VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 12 (Thursday March 9) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L1-1 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 UQF Winner vs UQF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 UQF Winner vs UQF Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 13 (Friday March 10) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L2-1 L1 Winner vs USF Loser VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 L1 Winner vs USF Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 14 (Saturday March 11) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
8th L1 Loser vs L1 Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF L2 Winner vs L2 Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th L2 Loser vs L2 Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 15 (Sunday March 12) - Group C
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
6th-7th 8th Winner vs LF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF USF Winner vs USF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th 6th-7th Winner vs 6th-7th Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 16 (Wednesday March 15) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
UQF1 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ Team Liquid vs ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ณ Rare Atom VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF2 ๐ŸŒ ATK vs ๐Ÿ‡ช๐Ÿ‡บ ENCE VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
UQF3 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ](#spirit-logo) Team Spirit vs ๐Ÿ‡ฉ๐Ÿ‡ฐ Astralis VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
UQF4 ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ forZe vs ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ฆ Natus Vincere VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 17 (Thursday March 16) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L1-1 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
L1-2 UQF Loser vs UQF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
USF1 UQF Winner vs UQF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
USF2 UQF Winner vs UQF Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 18 (Friday March 17) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
L2-1 L1 Winner vs USF Loser VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
L2-2 L1 Winner vs USF Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 19 (Saturday March 18) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
8th L1 Loser vs L1 Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
LF L2 Winner vs L2 Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
6th-7th L2 Loser vs L2 Loser VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 20 (Sunday March 19) - Group D
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
6th-7th 8th Winner vs LF Loser VOD 03:30 06:30 08:30 11:30 12:30 13:30 17:00 19:30 22:30 bo3
UF USF Winner vs USF Winner VOD 07:00 10:00 12:00 15:00 16:00 17:00 20:30 23:00 02:00 bo3
4th 6th-7th Winner vs 6th-7th Winner VOD 10:30 13:30 15:30 18:30 19:30 20:30 00:00 02:30 05:30 bo3
Day 21 (Monday March 20) - Playoffs
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
R1-1 Group LF winner vs Group Decider winner VOD 06:30 09:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R1-2 Group LF winner vs Group Decider winner VOD 06:30 09:30 11:30 14:30 15:30 16:30 20:00 22:30 01:30 bo3
R1-3 Group LF winner vs Group Decider winner VOD 10:00 13:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
R1-4 Group LF winner vs Group Decider winner VOD 10:00 13:00 15:00 18:00 19:00 20:00 23:30 02:00 05:00 bo3
Day 22 (Wednesday September 28)
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
R12-3 vs 06:30 09:30 10:30 13:30 15:30 16:30 19:00 21:30 23:30 bo3
R12-4 vs 10:00 13:00 14:00 17:00 19:00 20:00 22:30 01:00 03:00 bo3
Day 23 (Thursday September 29)
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
QF1 vs 06:30 09:30 10:30 13:30 15:30 16:30 19:00 21:30 23:30 bo3
QF2 vs 10:00 13:00 14:00 17:00 19:00 20:00 22:30 01:00 03:00 bo3
Day 24 (Friday September 30)
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
QF3 vs 06:30 09:30 10:30 13:30 15:30 16:30 19:00 21:30 23:30 bo3
QF4 vs 10:00 13:00 14:00 17:00 19:00 20:00 22:30 01:00 03:00 bo3
Day 25 (Saturday October 1)
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
SF1 QF1 winner vs QF2 winner 06:30 09:30 10:30 13:30 15:30 16:30 19:00 21:30 23:30 bo3
SF2 QF3 winner vs QF4 winner 10:00 13:00 14:00 17:00 19:00 20:00 22:30 01:00 03:00 bo3
Day 26 (Sunday October 2)
ID Team vs Team VOD PDT EDT BRT UTC CEST EEST IST SGT AEST Format
GF SF1 winner vs SF2 winner 08:00 11:00 12:00 15:00 17:00 18:00 20:30 23:00 01:00 bo5

Prize Pool

# Prize Team
1st $200,000
2nd $90,000
3rd - 4th $50,000
3rd - 4th $50,000
5th - 8th $35,000
5th - 8th $35,000
5th - 8th $35,000
5th - 8th $35,000
9th - 12th $25,000
9th - 12th $25,000
9th - 12th $25,000
9th - 12th $25,000
13th - 16th $20,000
13th - 16th $20,000
13th - 16th $20,000
13th - 16th $20,000
17th - 20th $15,000
17th - 20th $15,000
17th - 20th $15,000
17th - 20th $15,000
21st - 24th $8,000
21st - 24th $8,000
21st - 24th $8,000
21st - 24th $8,000
25th - 28th $8,000
25th - 28th $8,000
25th - 28th $8,000
25th - 28th $8,000
28th - 32th $4,000
28th - 32th $4,000
28th - 32th $4,000
28th - 32th $4,000
submitted by Sevastiyan to GlobalOffensiveTest [link] [comments]


2023.02.10 07:28 sleepyxdude ESL Impact Katowice 2023 - Tournament Discussion Thread

ESL Impact Katowice 2023

Info

Links

Streams

Schedule

Match PST EST GMT CET
Friday - Feb 10, 2023
Group B Opening: CLG Red vs. NAVI Javelins 4:20 AM 7:20 AM 12:20 PM 1:20 PM
Group B Elimination: CLG Red vs. 9 Pandas Fearless 11:00 AM 2:00 PM 7:00 PM 8:00 PM
Times are tentative and subject to change
 

Rosters

  CLG Red NAVI Javelins 9 Pandas Fearless
1 ๐Ÿ‡จ๐Ÿ‡ฆ GooseBreeder ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Vicu ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Elizabeth
2 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ uhKelsie ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Angelka ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ Ksu
3 ๐Ÿ‡ฆ๐Ÿ‡บ BiBiAhn ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Hanka ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ victoria
4 ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท Kaoday ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Liina ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ f6tal
5 ๐Ÿ‡บ๐Ÿ‡ธ madss ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ Danuu ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ t4tty
C ๐Ÿ‡ญ๐Ÿ‡บ Flashie ๐Ÿ‡ต๐Ÿ‡ฑ AlcesT ๐Ÿ‡ท๐Ÿ‡บ R3x
 

Results

Round Opponent Maps Result
Group B Opening NAVI Javelins Ancient L (11-16)
Group B Elimination 9 Pandas Fearless Mirage, Overpass, Vertigo L (13-16, 16-10, 10-16)

CLG Red finishes in 7/8th place and wins $2,000

submitted by sleepyxdude to CLG [link] [comments]